Skocz do zawartości

Tematy artykułów, felietonów itd.

1 odpowiedź w tym temacie

#1 banan

czuje się jak u siebie

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 578 Postów
  • Lubi:LIVERPOOL FC

Napisano 09 styczeń 2006 - 19:44

Czasami mam ochote na napisanie czegos wlasnego. Artykulu, felietonu itp... Wtedy pojawia sie problem. Jaki temat? O czym chlopcze chcesz pisac?

Dlatego zwracam sie do Was z prosba. Moze macie jakies pomysly na temat artykulu. Jak cos wymyslicie to piszcie. Osobiscie bede wdzieczny. Moze wieksza ilosc redaktorow z tego skorzysta, a juz na pewno skorzysta na tym nasz serwis.

Oczywiscie tematyka artykulow itd. ma byc LIVERPOOL FOOTBALL CLUB.

pozdrawiam :D

#2 ?osiek

stały bywalec

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów

Napisano 13 luty 2009 - 23:03

Postanowiłem wypowiedzieć się w tym temacie mimo tego że nie odpowiem na post banana, ale chce powiedzieć o artykułach... Przy okazji może się uda odświeżyć temat artykułów :lol:

mianowicie, od pewnego czasu w artykułach pisanych przez naszych redaktorów (szanownych), da się zauważyć częste użycie formuły pt. (X Y Z - przyp. red.). Myślę, że powoli zaczynacie tego nadużywać co powoduję, że każdy news czyta się dość ...ciężko, nudno, a czasami można się tym zirytować (w sensie JA się irytuję, czego dowodem jest ten post).

rozumiem użyć tego sformułowania, kiedy w wypowiedzi cytowanej jest jakieś niedopowiedzenie, i kiedy dana informacja nie wynika z kontekstu...
co by nie być goło słownym podam kilka rażących przykładów użyć przypisów redakcji w newsach...

Robinho w artykule"Dalglish: To nonsens" napisał:

Gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje podbramkowe (przy stanie 0:0 - dop. red.), decyzje Rafy zostałyby słusznie uznane za mistrzowskie posunięcia. Pompey potrzebowało godziny i dokonania jednej zmiany, aby zacząć grać "swoje".
niewykorzystane sytuacje zazwyczaj się mocno krytykuje i dyskutuje się o nich jeżeli było ich wiele przy stanie 0-0

Karaś w artykule"Agger: Musimy wygrać na OT!" napisał:

The Reds tracą do United dwa punkty, a Diabły mają jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania (z Fulham w przyszłym tygodniu – przyp. red.)
no co jak co, ale taki ktoś jak red. Karaś na stronie powinien wiedzieć kiedy i jak się używa przypisów. w zdaniu nie było ani litery cytatu, więc przypis jest zupełnie zbędny, a wręcz przeszkadzający.

Robinho w artykule Aurelio: Nasza szansa nadejdzie napisał:

Nie sądzę, by (piłkarze Manchesteru United - dop. red.) wygrali wszystkie spotkania do końca rozgrywek - powiedział Brazylijczyk. Ponadto będziemy jeszcze grali między sobą na Old Trafford. Jeśli będziemy dalej konsekwentnie gromadzić punkty, staniemy przed szansą pokonania ich.
tutaj z rozwinięcia wypowiedzi wynika, że chodzi o ManUtd, więc po przeczytaniu całości info wydaje się bezsensowne.

Robinho w artykule Aurelio: Mamy zwycięską mentalność napisał:

O zwycięskim trafieniu Dzieciaka powiedział natomiast: To był fantastyczny strzał głową, poprzedzony świetnym dośrodkowaniem lewą nogą Yossiego Benayouna. Po meczu, w szatni, żartowaliśmy sobie z jego lewej nogi. Jesteśmy szczęśliwi, że (tym razem - dop. red.) udało mu się zrobić z niej właściwy użytek.
komentarz? chyba zbędny. myślę, że to co zostało dopisane to już subiektywna ocena czy może subiektywny komentarz redaktora do tego co powiedział F. Aurelio

Smyku w artykule Dwa znaki zapytania napisał:

Na dzisiejszej konferencji prasowej menedżer Liverpoolu powiedział: Torres jest gotowy (do gry - dop. red.), ale zmęczony. Zobaczymy, czy jutro wystąpi. Piłkarze, którzy wybiegają na boisko co trzy dni, często mają kłopoty z wytrzymaniem takiego natężenia spotkań. Właśnie dlatego trzeba dać im czasami odpocząć. W przeciwnym wypadku dochodzi do sporego ryzyka.

Wszystko zależy od niego (Torresa - przyp. red.) samego. Porozmawiamy z nim podczas dzisiejszego treningu. Wszyscy zawodnicy są trochę zmęczeni, więc staniemy przed podjęciem kilku ważnych decyzji - ta dotycząca Torresa będzie jedną z nich.
jak kilka przykładów wyżej - pierwszy jest zupełnie niepotrzebny. za to drugi jak najbardziej trafny (moim zdaniem), jako, że akapit oddziela części tekstu nie jest już jasne o kogo chodzi...

głównie to widać u red. robinho, ale nie chcę go atakować (broń panie boże - jeśli istnieje), tym co napisałem. chcę tylko zwrócić uwagę na to co piszecie bo czasami mam wrażenie, że nie zastanawiacie się nad tym co piszecie.
głupie przypisy redakcji, ale kiedy nazbiera się tego troszkę to zaczyna się to rzucać w oczy i przeszkadzać w czytaniu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych