Skocz do zawartoci

Styczniowe okno transferowe

6265 odpowiedzi w tym temacie

#1 balonik88

legenda forum

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2425 Postw
  • Pe:Mczyzna
  • Skd:z planety Ziemia

Napisano 31 padziernik 2007 - 12:19

Wielkimi krokami zbliża się półmetek sezonu, wielkimi krokami zbliża się też pierwsze w 2008 roku okno transferowe.
Plotki głoszą że Benitez ma dostać ok 20 mln funtów na wzmocnienia, ale coś mi sie wydaje że przez słabą formę niektórych piłkarzy i kontuzje może dostać nawet więcej.

Tak czy inaczej ja osobiście spodziewam się działań ze strony Rafaela na rynku transferowym w tym okresie i w zasadzie jedynym moim takim pragnieniem jest aby nie wyjeżdżał poza Wyspy Brytyjskie. Żadnych piłkarzy którzy będą aklimatyzowali się pół roku bo na paru pozycjach wzmocnień potrzebujemy od zaraz.

Na pierwszy ogień idzie linia defensywna. To co przez prawie 3 lata było głównym atutem benitezowego LFC w tym sezonie wygląda jakoś wyjątkowo krucho (i mówie to z pełną świadomością mimo że wiem ile straciliśmy bramek). W zasadzie żaden piłkarz z tej formacji jak dla mnie nie prezentuje sie w tym sezonie na miarę mozliwości. Co więcej większość z nich już w zeszłym sezonie daleka była od formy jaką zaskoczyli w drugim sezonie pracy Beniteza na Anfield. Jedyne światełko w tunelu które zamiast tendencji spadkowej jak reszta kolegów prezentowało się co raz lepiej jest obecnie kontuzjowane i też nie wiadomo jaką formą zaskoczy po wyleczeniu kontuzji...
Dla mnie oczywistym jest fakt, że potrzebujemy co najmniej dwóch klasowych piłkarzy którzy wzmocnili by linię defensywną. Co najmniej dwóch jeśli przyjąć że jeden z nich będzie mógł z powodzeniem grac na dwóch pozycjach w obronie.

Jeśli chodzi o pomoc to tu wygląda to nieco dziwnie. Drugi trener już dłuższy czas skupia sie na zapewnieniu nam klasowych skrzydeł i drugiemu trenerowi już dłuższy czas to nie wychodzi. Jedynym przebłyskiem był Pennant który faktycznie zaliczył kilka świetnych wystepów, troszke nieco gorszych i całą masę przeciętnych (szczególnie na początku swej przygody z LFC). Ciężko mi na tą chwile powiedzieć czy jest to piłkarz zdolny do fruwania na skrzydle w mistrzowskiej drużynie jaką jak mniemam zamierzamy się stać. Tak czy inaczej na Pennancie kończą się piłkarze których możemy nazwać klasowymi skrzydłowymi. A już zupełnie tragicznie sprawa ma się z lewą stroną pomocy gdzie najlepszym dowodem na tę katastrofę jest fakt że znów niektórzy, na czele z Benitezem zaczynają pokładać nadzieje w nieśmiertelnym Kewellu. Babbel póki co nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a jedyne co robi z każdym występem to sukcesywnie udowadnia Benitezowi że żaden z niego skrzydłowy. Benayoun to typowa zapchajdziura, typowy pół środek, piłkarz przeciętny sprowadzony tylko ze względu na niską cenę i uniwersalność. W każdym bądź razie nie jest to piłkarz zdolny do tego aby stanowić o sile nawet 4 drużyny Premiership.

Atak, ja osobiście narazie pozostawiłbym w spokoju, chociaż zdaję sobie sprawę że jest to jedna z najsłabiej obsadzonych formacji w naszym zespole... bez kozery oddałbym z pocałowaniem ręki Croucha i Voronina na jednego piłkarza klasy van Persiego czy Berbatova. Wtedy Kuyt mógłby zadowolić się rolą rezerwowego a my w końcu oglądalibyśmy atak na miarę Liverpoolu... ale póki co niech jeszcze się chłopaki wykazują i niech zapewnią dobre podłoże na rozbłysk talentu naszej jedynej nadziei w tej formacji

Jeśli chodzi o mnie to tak jak pisałem jedynym moim pragnieniem jest aby Benitez tym razem po za wyspy nie wyjeżdżał, chociaż zdaje sobie sprawe że w Anglii zakupy bedą wyjątkowo drogie.
A typy? te pozostają niezmienione od kilku miesięcy. Na obrone Richards, pomoc Downing (chociaż ten sezon jest delikatnie mówiąc przeciętny w wykonaniu Anglika) a atak Berbatov... tak wiem żadne z tych marzeń się nie spełni.
same shit different season

#2 kuba

Miodowy Mis

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4800 Postw
  • Skd:Szczecin

Napisano 31 padziernik 2007 - 15:53

Cytat

Na obrone Richards, pomoc Downing (chociaż ten sezon jest delikatnie mówiąc przeciętny w wykonaniu Anglika)

jak najbardziej TAK!! ale wątpie by fafa w ogóle kiedykolwiek rozważał OPCJE sprowadzenia tych zawodników nawet gdyby posiadał dużo kasy co pewnie o zgrozo będzie mu dane!! na C+ komentatorzy w meczu z Evertonem mówili że fafa ma dostać od Amerykanów ponad 20mln F na zimowe transfery.. już mi skóra na jajach cierpnie jak myśle kogo fafa kupi!! wspomnieni redaktorzy rzucili dwa nazwiska potencjalnych zakupów umiłowanego a był to Mancini z Romy i ktoś jeszcze (jakiś południowiec oczywiście no ba!!) ale za chiny nie moge sobie przypomnieć kto to był.. ja od dawna już powtarzam że skład mamy bajeczny ale brakuje nam skrzydeł a konkretnie lewego skrzydła.. Downing byłby idealny, Barry super ale już dość wiekowy mimo wszystko, Pedersen super (to ten smykowy przeciętniak z tępego brytolskiego Blackburn).. myśle że nigdy żadnego z nich sie na Anfield nie doczekamy.. prędzej może Quaresma ale to znowu raczej prawy skrzydłowy a nie lewy a na prawej mamy solidnego i sukcesywnie zwyższającego forme Pennanta.. w obronie Richards mówisz balonik hmm.. wszystko super bo trzeba by juz zmienic wyeksploatowanego Finnana ale myśle że Micah jest nie do ruszenia.. znaczy jest do ruszenia jak sie bardzo chce czyli może go za duże pieniądze kupić czelsi lub MU my tez pewnie możemy ale benek nie da za obrońce dwudziestu paru milionów funtów!!! bo Arbelola lepszy i tańszy heheh i jaki opalony!! poza tym lewym skrzydłem mamy od początku sezonu jeden z najlepszych personalnie teamów na wyspach i stawiałbym go na równi i z MU i z czelsi (są różnice w jakości graczy na różnych pozycjach ale sumując poziom i potencjał zawodników jest porównywalny)!!
hala vamos bravo fafa!!!

#3 mak

czuje si jak u siebie

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 551 Postw

Napisano 31 padziernik 2007 - 16:09

kuba napisa:

już mi skóra na jajach cierpnie jak myśle kogo fafa kupi!! wspomnieni redaktorzy rzucili dwa nazwiska potencjalnych zakupów umiłowanego a był to Mancini z Romy i ktoś jeszcze (jakiś południowiec oczywiście no ba!!) ale za chiny nie moge sobie przypomnieć kto to był

Chyba gosc sie nazywa Alfonso Alves z Herenven. W poprzednim sezonie strzelal bramki jak szalony. W tym zaczal rowniez doskonale. Do Holandii przeszedl z jakiejs skandynawskiej druzyny, gdzie tam skutecznoscia nie imponowal. Napisalem tyle ile pamietam/ slyszalem, wiec moge sie mylic.
The first 90 minutes are the most important

#4 kuba

Miodowy Mis

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4800 Postw
  • Skd:Szczecin

Napisano 31 padziernik 2007 - 16:14

mak napisa:

Chyba gosc sie nazywa Alfonso Alves z Herenven.

dokładnie o nim mówili!! dzięki za przypomnienie..

#5 liverpoolfc90

wieak

• Members
  • Pip
  • 29 Postw
  • Skd:Elbl?g

Napisano 31 padziernik 2007 - 17:55

Zapewne Hicks i Gillet pożałują grosza na transfery, tyle obiecywali a co do czego to rzucają jakimiś drobnymi :/
Liverpoolowi przydał by się jakiś anglik albo ktoś z wysp, bo już prawie z angielskiego klubu robi się Hiszpania :/

STEVEN GERRARD... ONE SHOT... ONE GOAL!
Doczona grafika

LIVERPOOL FANS...
MAGIC FANS...

Doczona grafika

06.02.2011 chelsea 0-1 LIVERPOOL F.C.
Doczona grafika

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

#6 maniek93

stay bywalec

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1494 Postw
  • Skd:Poznan

Napisano 31 padziernik 2007 - 18:32

W bramce ma zostać tak jak jest tylko żeby Carson wrocił do nas po sezonie, bo to najbardziej utalentowany bramkarz wysp brytyjskich a benio kupuje nam jakiś dzikich murzynów (rasizm?) z masowego francuskiego przemytu co Scottowi do pięt niedorasta!!

W obronie to sprawa jest skomplikowana. Prawa obrona to niezniszczalny (?) Finnan który ma już 30 na karku a wiecznie 50 meczów w sezonie grać nie będzie. W środku to jak Agger jest kontuzjowany to się okazuje że mamy tylko 2 stoperów z czego jeden strzela nie do tej bramki. Lewa obrona to Riise i Arbeloa, spokój jest. Czas by Micah wybył z manchesteru (ale czy to realne?).

Pomoc hmm.. taa.. środek jest, ok. Skrzydła.. Pennant co zalicza występy baardzo średnie, Babel co czuje się lepiej w ataku, Benayoun co nie jest skrzydłowym. T R A G E D I A. Czas porozglądać się za 2 stuprocentowymi skrzydłowymi. Ale kto? Downing na lewe, na prawe.. ? może Bentley albo .. hmm całe szczęscie że rafa ma zaufanych współpracowników :P

Ataku się nie czepiam. Chociaż taki Van Persie lub McCarthy lub Alves..
Wic pamitaj synu mój.
O kolorach biaym i czerwonym. O symbolach ora i korony,
Bo w pamici jest sia zaklta...

#7 Matys

wie co jest grane

• Members
  • PipPipPipPip
  • 289 Postw
  • Skd:Brzeszcze

Napisano 31 padziernik 2007 - 19:05

Nie ulega wątpliwości, że Benek musi wzmocnić skład! Obrona z meczu na mecz gra coraz gorzej ;/ Micah byłby idealny, mógłby występować w środku i na prawej flance, ale to raczej nierealne. Pomoc, jak nie było skrzydeł tak nie ma. Ja już się dawno pogodziłem, iż piłkarze tacy jak Downing, Barry czy SWP nie zawitają na Anfield za ponowania Rafy. Trzeba nam skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia. Bardzo liczyłem na Babela, jednak Holender NARAZIE rozczarowuje.
Mam takie same zdanie o Benajunie co Balonik

Uytkownik balonik88 dnia Oct 31 2007, 11:19 AM napisa

Benayoun to typowa zapchajdziura, typowy pół środek, piłkarz przeciętny sprowadzony tylko ze względu na niską cenę i uniwersalność. W każdym bądź razie nie jest to piłkarz zdolny do tego aby stanowić o sile nawet 4 drużyny Premiership.

Wywietl post

W napadzie marzy mi się Klaas Jan Huntelaar. WIele razy oglądalem mecze z jego udzialem i jestem pod wrazeniem jego gry. Przydalby sie w miejsce Croucha. OStatnio ogladalem spotkanie Ajaxu, bylem zaskoczony niemile jego gra, cale spotkanie byl niewidzoczny, glupio faulowal, bardzo slabo gral.. ale mial tylko jedna okazje, ktorą perfekcyjnie wykorzystał. PS: aFonso, a nie ALFonso :P
Doczona grafika
The reds never tire, you'll hear the Kop singing,
You'll play with the fire, that just keeps us winning,
the Reds never tire

#8 Go??_lar311_*

• Guests

Napisano 01 listopad 2007 - 01:49

Do ataku trzebaby dodac......ja tam bym zakupil silna bramkostrzelna MURZYNE.....

opcja 1 Bo(e)nny M. :P
opcja 2 Nic "golabek pokoju" Anelka

na skrzydla....a potrzebujemy je rozwiac.........jak kupowac to najlepszego z motorkiem w tylku....

opcja 1 Bentley, bo uniwesalny
opcja 2 MG Pedersen....bo z lewej cierpimy

O obroncach nie zapomnialem.....nie bez przesady niezbedni nam sa ofensywni ....

opcja 1 NZogbia
opcja 2 Lescott

Jak widac na pakupki wybralbym sie do Blackburn..... :P

#9 jareko17

legenda forum

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2120 Postw

Napisano 01 listopad 2007 - 08:50

Uytkownik lar311 dnia Nov 1 2007, 02:49 AM napisa

opcja 1 Bentley, bo uniwesalny
opcja 2 MG Pedersen....bo z lewej cierpimy

Wywietl post

Co wysćie się uczepili tego Bentley'a? Mówicie że powinni u nas klasowi piłkarz grac, a co drugi z was wymienia piłkarza który nie mieścił się na ławce Arsenalu, a od tego czasu to wcale się nie rozwinął zbyt mocno...My potrzebujemy ZAJEBISTEGO, Benajun też grał fajne w WHU ale na klub który walczy o mistrza trzeba czegoś więcej.

Moje opcje: Quaresma i Pedersen
Dalglish: "If Man City have got any other players like Craig Bellamy they don't want I hope they've got my number."

#10 skipim

czuje si jak u siebie

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 675 Postw

Napisano 01 listopad 2007 - 12:40

Quaresma wydaje sie najlepszym wariantem,poniewaz baaardzo potrzebujemy klasowego,szybkiego skrzydlowego z dobrym dryblingiem i strzalem,a to Quaresma potrafi.
Nie jestem jego fanem i wolalbym np. Downinga czy Wright-Philipsa, ale to sa cele raczej nierealne, a wkoncu i tak przyjdzie do nas ten caly Silva z Valencii i bedzie dalej to samo.

A co do Pedersena to jakos nie jestem az tak optymistycznie nastawiony, ale jezeli mamy brac jakiegos dlugowlosego amanta to juz wole pasemkowego Norwega.

Pozostaje nam dalej sie ludzic,ze na Anfield zawita gracz w prawdziwego zdarzenia.Czekamy.
lepiej wygra, ni przegra..

Doczona grafika

#11 maniek93

stay bywalec

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1494 Postw
  • Skd:Poznan

Napisano 01 listopad 2007 - 12:48

Uytkownik jareko17 dnia Nov 1 2007, 09:50 AM napisa

Co wysćie się uczepili tego Bentley'a? Mówicie że powinni u nas klasowi piłkarz grac, a co drugi z was wymienia piłkarza który nie mieścił się na ławce Arsenalu

Wywietl post

Chłopie, Bentley miał wtedy niecałe 20 lat!! Eboue siedział w rezerwach jak miał 22 lata a teraz jest podstawowym obrońcą gunnersów (chyba że ten Sagna gra) wiec niewiadomo czy jakby Bentley został w Arsenalu może by grał zamiast Hleba 4dni temu..
Wic pamitaj synu mój.
O kolorach biaym i czerwonym. O symbolach ora i korony,
Bo w pamici jest sia zaklta...

#12 jareko17

legenda forum

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2120 Postw

Napisano 01 listopad 2007 - 13:29

Uytkownik maniek93 dnia Nov 1 2007, 01:48 PM napisa

Chłopie, Bentley miał wtedy niecałe 20 lat!! Eboue siedział w rezerwach jak miał 22 lata a teraz jest podstawowym obrońcą gunnersów (chyba że ten Sagna gra) wiec niewiadomo czy jakby Bentley został w Arsenalu może by grał zamiast Hleba 4dni temu..

Wywietl post

No i co z tego...nie widzę logiki, Walcott jest jeszcze młodszy i w Arsenalu pogrywa...po prostu Wenger zobaczył że chłopak nigdy nie będzie zawodnikiem światowego formatu...czemu wy dalej chcecie zadowalac się marnymi półśrodkami tylko ze względu na to że są Anglikami? Za takiego Bentley'a trzeba zapłacic ok 10 mln F, Ribery kosztował 16,5...a chyba jest różnica umiejętności?!

A co do Davida Silvy z Valencii to wiele bardziej bym go wolał od Bentley'a bo jest po prostu lepszym zawodnikiem, ale to też nie jest typowy skrzydłowy...raczej taki dużo lepszy Luisa Garcia...no a nam potrzebny jest skrzydłowy.

A i tak na marginesie to ja tak wysoko nie oceniam Pennanta jak wy...moim zdaniem jest cholernie chimeryczny i baaardzo daleko mu do skrzydłowych pokroju CRonaldo, Joe Cola, Maloudy, Hleba czy nawet SWP...więc nie wiem jak my chcemy walczyc o mistrza jezeli nasz najlepszy skrzydłowy nie dorasta do pięt najlepszym na swojej pozycji w lidze...

Podsumowując nie ma sie co oszukiwac...robimy ch*jowe transfery, bo kupujemy zawodników przeciętnych, a że Benek nie potrafi z nich zrobic tego co robi z takich zawodników Wenger to mamy to co mamy...i nie potrafie zrozumiec jak niektórzy nasz skład mogą porównywac do CFC czy ManU...poza Torresem i Gerrardem u nas nie ma w ogóle gwiazd...gdzie u nas tacy piłkarze jak Drogba, Essien, Lampard, JCole, SWP, Terry, Carvalho, ACole, lub też Rooney, Tevez, CRonaldo, Scholes, Giggs, Ferdinand, czy Nani. Gdzie Ci Kuba wychodzi ten bilans na zero?! W jakiej formacji jesteśmy od nich lepsi?!
Dalglish: "If Man City have got any other players like Craig Bellamy they don't want I hope they've got my number."

#13 Go??_lar311_*

• Guests

Napisano 01 listopad 2007 - 14:16

Uytkownik jareko17 dnia Nov 1 2007, 07:50 AM napisa

Co wysćie się uczepili tego Bentley'a? Mówicie że powinni u nas klasowi piłkarz grac, a co drugi z was wymienia piłkarza który nie mieścił się na ławce Arsenalu, a od tego czasu to wcale się nie rozwinął zbyt mocno...My potrzebujemy ZAJEBISTEGO, Benajun też grał fajne w WHU ale na klub który walczy o mistrza trzeba czegoś więcej.

Moje opcje: Quaresma i Pedersen

Wywietl post

po 1sze ...wyrozniajacy sie zawodnik Blackburn
po 2gie ....wszechstonny...prawa, lewa, szpica.....cos jak HK.....swietny strzal, wrzutki, drybling, szybkosc

po 3cie....jak by nie bylo wychowany w Arsenalu....a to o czyms swiadczy....

po 4te ...rozwinal sie na tyle mocno by zostac powolanym do repry seniorow Anglii

Ja bym go chetnie sprawdzil w naszej druzynie....

Acha...jeszcze Lite z Reading byl sprowadzil......z tego chlopaka beda ludzie.....

BTW mowie o gosciach ktorzy byliby ewentualnie do wziecia.....a nie o wymienianiu zawodnikow byle sobie powymieniac.......m.in...Kaka, sraka, Quaresma , sresma, Ronaldinho, srinio, CRonaldo, sraldo...................

"Klub ktory walczy o mistrza?"......duzo wody uplynelo w Tamizie od czasu kiedy walczylismy o mistrza.....jak na razie to mamy aspiracje na KKWoM.....

Nie oszukujmy sie.....

#14 jareko17

legenda forum

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2120 Postw

Napisano 01 listopad 2007 - 14:27

Uytkownik lar311 dnia Nov 1 2007, 03:16 PM napisa

po 1sze ...wyrozniajacy sie zawodnik Blackburn
po 2gie ....wszechstonny...prawa, lewa, szpica.....cos jak HK.....swietny strzal, wrzutki, drybling, szybkosc

po 3cie....jak by nie bylo wychowany w Arsenalu....a to o czyms swiadczy....

po 4te ...rozwinal sie na tyle mocno by zostac powolanym do repry seniorow Anglii

Ja bym go chetnie sprawdzil w naszej druzynie....

Acha...jeszcze Lite z Reading byl sprowadzil......z tego chlopaka beda ludzie.....

BTW mowie o gosciach ktorzy byliby ewentualnie do wziecia.....a nie o wymienianiu zawodnikow byle sobie powymieniac.......m.in...Kaka, sraka, Quaresma , sresma, Ronaldinho, srinio, CRonaldo, sraldo...................

"Klub ktory walczy o mistrza?"......duzo wody uplynelo w Tamizie od czasu kiedy walczylismy o mistrza.....jak na razie to mamy aspiracje na KKWoM.....

Nie oszukujmy sie.....

Wywietl post

Ale mamy tylko aspiracje właśnie z tego powodu...i nie jest to wymieniane bez sensu bo Quaresma jest do wzięcia za 12-18 mln F...moim zdaniem opcja lepsza niż Bentley.

#15 MaLiN

stay bywalec

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1032 Postw
  • Skd:Pozna?

Napisano 01 listopad 2007 - 15:16

Zgadzam sie, ze trzeba przedewszytskim skrzydła wzmocnić. Lewa strona sie zobaczy jak bedzie Kewell tam latał, na prawą brałbym tego Quarezme, Pennant to skydłowy niezłey, ale bardzo dobre występy przeplata z przeciętnymi, wiec jego bym wsadził na ławke i wrzucał w drugich połowach. Pozatym nikogo nie ominie rotacja :P wiec od pierwszych minut zapewne tez by wychodził :P Na obrone przydałaby sie osoba co by mogła grac na prawej i w środku jednoczenie.. ideałem jest Richards, ale jak inni tutaj nie wierze, ze kiedykolwiek kolesia kupimy.
Atak ? Gdyby Kuyt był w formie, to bym nikogo nie kupował, ale jesli jego dyspozycja sie nie poprawi, to by wypadało kogoś zakupic, kto by partnerował Torresowi.. Berbatov byłby idealny.. ale go pewnie tez nie kupimy

Spodziewam sie, ze w styczniu zawita u nas ten cały Mancini z Romy, do którego jakos nie jestem przekonany, bo zbyt mało razy go w akcji widziałem..
Doczona grafika

Uytkownicy przegldajcy ten temat: 1

0 uytkownikw, 1 goci, 0 anonimowych